کلرید پتاسیم

نحوه خرید
ثبت سفارش

کلرید پتاسیم نوعی نمک است که از ترکیب کلر و پتاسیم به وجود می آید و کاربرد کلرید پتاسیم به شرح زیر می باشد :

1 – به عنوان کود تک عنصره ساده در صنایع کشاورزی

2 – تولید هیدروکسیدپتاسیم و فلز پتاسیم

3 – جایگزین کلرید سدیم در واحدهای نرم کننده آب خانگی

4 – عملیات حفاری نفت و گاز و تولید گل حفاری

5 – صنایع تولید صابون و شوینده ها

6 – تولید رنگ هاي شیمیایی

7 – صنایع شیشه و سرامیک

8 – یخ زدایی از سطح خیابان ها و جاده ها

بر اساس آمارهای موجود ، سالانه بالغ بر 250 هزار تن کلرید پتاسیسم در کشور مصرف می شود که تا سال 1394 کل این مقدار از طریق واردات تامین میشده است . اما به همت تلاگرشان عرصه صنعت و معدن با راه اندازی کارخانه فرآوری پتاس خور و بیابانک با ظرفیت تولید اسمی سالانه 50 هزار تن از نیاز کشور به ماده استراتیژیک پتاس در این کارخانه تولید می شود .

تولید کلرید پتاسیم ٪ ۹۵/۵ در مجتمع پتاس خوروبیابانک و عرضه به بازار مصرف داخل و خارج

شورابه اولیه موجود در معدن پلایای خوروبیابانک با استفاده از حفر کانال، زهکشی و جمع آوری می شود و از طریق ایستگاه پمپاژ به استخرهاي تبخیر خورشیدي ارسال می گردد. در مرحله اول نمک موجود در شورابه ورودی به استخرها بر اثر تبخیر خورشیدی راسب می شود و پس از آن کارنالیت ؛که در حکم خوراك کارخانه فرآوری پتاس است؛ استحصال می شود . کارنالیت تولید شده در استخرها طی ۵ مرحله اصلی (مشینگ، فلوتاسیون، دکامپوزیشن، لیچینگ، خشک کردن) در کارخانه فرآوری پتاس به محصول کلرید پتاسیم تبدیل می شود. کلرید پتاسیم در این کارخانه با خلوص بیش از ٪ ۹۵/۵ و مطابق استانداردهای جهانی تولید می شود. بازاریابی و فروش این محصول علیرغم واردات چشمگیر، با موفقیت انجام شده است به نحوي که به دلیل خلوص مطلوب، علاوه بر بازار داخلی، از خارج کشور هم متقاضی خرید وجود دارد.

تولید کلرید پتاسیم ٪ ۹۹ در مجتمع پتاس خوروبیابانک

در راستاي تنوع تولید محصولات و امکان سنجی تولید پتاس خوراکی و دارویی مورد نیاز کشور ، متخصصان مجتمع پتاس خوروبیابانک پس از انجام تحقیقات آزمایشگاهی ، موفق به تولید پتاس با خلوص بالاي ٪ ۹۹/۴ شدند.

موارد مصرف و کاربرد کلرید پتاسیم خلوص بالا ( ٪ ۹۹/۴)

صنایع غذایی و تولید مواد خوراکی

صنایع دارویی